Velké změny v pracovních vízech do Austrálie

Zařazeno v Aktuálně, Austrálie

Chceš odjet do Austrálie za prací? Tak zpozorni a přečti si pár následujících řádků, které jsou pro Tebe klíčové.

Austrálie postrádá kvalifikované pracovníky napříč různými obory. Je to pro Tebe dobrá zpráva, máš-li co australskému pracovnímu trhu nabídnout. Jedním z nejdůležitějších kritérií k získání pracovního víza, které Ti umožní pracovat v Austrálii na plný úvazek, je fakt, že Tvá profese, ve které máš vzdělání a především praxi, je v Austrálii nedostatkovým zbožím. V takové situaci pak zaměstnavatelé nebo přímo australská vláda začínají zaměstnávat cizince a tam právě přichází Tvá šance!

Jak zjistit, jestli to, co umíš, je v Austrálii žádáno? Koukni do jednoho z níže zmíněných listů. Najdeš-li tam svou profesi a k tomu splníš vízová kritéria, máš vyhráno. :)Dne 19.4. 2017 australská vláda oba výše uvedené seznamy žádaných povolání zrušila a zavedla dva nové, které je nahrazují. Současné listy nahradily do nedávna fungující Skilled Occupations List (SOL list) a Consolidated Sponsored Occupation List (CSOL list), které australská vláda zrušila k datu 19.4.17.

Hledej svou profesi v těchto 2 listech:

Medium and Long-term Strategic Skills List (MLTSSL)

Short-Term Skilled Occupation List (STSOL)

Pokud ani na jednom listu Tvá profese není, neházej flintu do žita, protože oba seznamy bude australská vláda každých 6 měsíců přezkoumávat a bude je měnit podle potřeb australského pracovního trhu. Australská vláda zároveň desítky profesí, na které bylo možné do 18.4. 2017 získat pracovní vízum, ze seznamů odstranila. Zde najdeš jejich seznam

Je nutné počítat s tím, že proces získání zmíněných druhů víz není záležitostí úplně snadnou a rychlou. Přítomností profese na jednom ze seznamů žádaných povolání to nekončí. Úspěšný žadatel o vízum musí splnit řadu dalších podmínek – např. úroveň angličtiny, požadovanou kvalifikaci a praxi atd.

Pro více informací kontaktuj jednoho z našich specialistů na víza do Austrálie.

DOPORUČENÉ PŘÍSPĚVKY

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Kontaktujte nás

V tuto chvíli bohužel nejsme online, ale můžete nám poslat zprávu a my se vám co nejdříve ozveme.

Not readable? Change text. captcha txt